Pjanic vazhdon me Juventusin

Siç ishte pritur, Miralem Pjanic ka rinovuar zyrtarisht kontratën e tij me Juventusin deri në qershor të 2023’ës
28 vjeçari është në klub për dy vite qëkurse klauzola e tij ishte aktivizuar nga marrëveshja e tij me Romën.

Marketing

Raportohet që boshnjaku me kontratën e re do të përfitoi 6.5 milionë euro plus bonuset.

Kjo shumë do ti shtohet dy vite kontratës se tij aktuale, pasi që kjo e fundit i skadon më 2021 e ku pothuajse i dyfishohet paga prej 4.5 milionë euro.

Kjo rritje u bë me qëllim që të ftohet interesimi i Barcelonës dhe Paris Saint-Germainit për ekipin.

Marketing