Policia hedh gaz lotsjellës për të parandaluar protestuesit

Policia greke ka hedhur gaz lotsjellës ndaj protestuesve të cilët kanë protestuar kundër nënshkrimit të marrëveshjes së emrit me Maqedoninë.

Marketing

Zyrtarët e policisë kanë lëshuar gaz lotsjellës për të parandaluar disa nga protestuesit që të hyjnë në “unaza e sigurisë” dhe të arrijnë në fshatin Psarades.