Ballina Aktuale Polonia fituese e finales botërore në volejboll

Polonia fituese e finales botërore në volejboll

Skuadra poloneze e volejbollit ka mposhtur dy herë radhazi skuadrën braziliane dhe ka fituar “Kampionatin Botëror FIVB” i cili u zhvillua në Torinë të Italisë.

Marketing

Gjatë finales për të fituar kampionatin, Polonia ka arritur bindshëm që ta mposhtë 3-0 me sete Brazilin, kështu duke fituar medaljen e artë në volejboll.

Ndërsa Shtetet e Bashkuara, kanë zënë vendin e tretë në këtë kampionat, pasi kanë mposhtur 3-1 me sete Serbinë.

Marketing
Exit mobile version