Popovski, VMRO: PSP-ja nuk ka asnjë argument të arsyeshëm

VMRO DPMNE kritikoi ashpër vendimin e gjykatës ndaj ish funksionarit të saj Gjoko Popovski. Prokuroria Speciale nuk ka asnjë argument të arsyeshëm.

Marketing

Aktvendimi është reflektim i presionit politik të kartelit të qeverisë. Zoran Zaev personalisht paralajmëroi këtë ndjekje dhe në deklaratën e tij disa ditë më parë paralajmëroi aktvendimet e para.

Sot gjykata varrosi drejtësinë dhe shtetin e të drejtës, thuhet ndër të tjera në reagimin e VMRO DPMNE-së.

Marketing