Presidentja kroate tejet e gëzuar, përqafon lojtarët në zhveshtore (VIDEO)

Kroacia doli fituese në ndeshjen e sotme kundër Danimarkës.

Marketing

Me këtë fitore, Kroacia niset drejt çerekfinales. Por jo vetëm kaq pasi ndër tifozët e shumtë që ishin sonte në Rusi, e pranishme ishte edhe presidentja kroate, Kolinda Grabar Kitaroviq.

Kitaroviq jo vetëm që përkrahi ata nga tribuna por më pas ajo shkoj deri në zhveshtore për t’i përshëndetur nga afër lojtarët dhe trajnerin, shkruan Indeksonline.

Përqafime iu dha kapitenit të ekipit Modriq, portierit Subasiq dhe trajnerit Zlatko Daliq.

Përpos kësaj presidentja ka uruar ekipin dhe fansat duke thënë se do t’i bëjnë ëndrrat realitet.

  

Marketing