Prezantuesi i njohur në gjendje kritike, pëson sulm në zemër

UNIVERSAL CITY, CA - SEPTEMBER 12: Larry King visits "Extra" at Universal Studios Hollywood on September 12, 2017 in Universal City, California. (Photo by Noel Vasquez/Getty Images)

Prezantuesi i njohur amerikan pësoi një sulm në zemër të enjten e kaluar pasi hyri në arrest kardiak.

Marketing

Sipas TMZ, Larry kishte pasur vështirësi frymëmarrje për muaj të tërë dhe ishte duke shkuar në kontroll në momentin kur ai pësoi sulm derisa ishte ende në shtëpinë e tij.

85 vjeçari u dërgua me ambulanca në spital, mjekët kryen një angioplastikë. Ata hapën një arterie duke i vendosur disa stenta.

Larry u vendos në kujdesin intensiv kardiak dhe thuhet se ai pritet të dalë të hënën.
Kujtojmë se ai ka pasur probleme të zemrës për 30 vite, më parë ka pasur edhe 2 sulme të thera në zemër por që iu ka mbijetuar.