Ballina Aktuale PSG bën hap të madh drejt çerekfinales, mposht Man Unitedin në ‘Old...

PSG bën hap të madh drejt çerekfinales, mposht Man Unitedin në ‘Old Trafford’

Paris Saint Germian ka arritur të marrë rezultat pozitiv në ‘Old Trafford’ duke e mposhtur 0-2 Manchester Unitedin në ndeshjen e parë të 1/8 së finales së Ligës së Kampionëve.

Kampionët e Francës edhe pse ndeshjen e nisën me mungesa si Neymar dhe Edinson Cavani, ia dolën të fitojnë në shtëpinë e ‘Djajve të Kuq’, për t’iu afruar çerekfinales së garës elitare për klube.

Të dy golat e kësaj ndeshje u shënuan në pjesën e dytë.

Një harkimi nga këndi të Angel Di Maria, iu përgjigj në zonë mbrojtësi Presnel Kimpembe, që në minutën e 53’ shënoi për 0-1.

Nuk kaluan më shumë se shtatë minuta, se Kylian Mbappe shënoi për 0-2. Edhe te ky gol, asistues ishte Angel Di Maria.

Me fitoren me rezultat 0-2, PSG bën një hap të madh drejt kualifikimit.

Manchester United në ndeshjen tjetër nuk do të mund të llogarisë në shërbimet e Paul Pogba, që në minutën e 90’-të, u ndëshkua me kartonin e dytë të verdhë