Qeni “vjedh” topin dhe driblon disa futbollistë në fushë (VIDEO)

Gjatë ndeshjes së futbollit mes Alebrijes Oaxaca dhe Dorados në Meksikë, një ndërprerje e papritur solli të qeshura dhe befasi tek shikuesit. Një qen bëri ‘hyrje madhështore’ në fushë, duke ndërprerë duelin.

Marketing

Rezultati ishte 4-0 në favor të Alebrijes Oaxaca kur katër putroshi u fut në fushë. Objektivi kryesor i qenit? Topi, të cilin portieri i Dorados, Hernan Mendoza, sapo e kishte marrë në dorë.

Pasi nuk u ndal dot nga siguria dhe lojtarët, qeni me topin në gojë nisi të ‘driblonte’ këdo i dilte para. Skena ishte gazmore sa edhe gjyqtari i katërt, duke ruajtur profesionalizmin e tij, tregoi tre minuta shtesë mes kaosit të vazhdueshëm të shkaktuar nga qeni

https://zebra.cdnja.co/v/zv/Zv1yQ.mp4?token=qppNAu3u4slxtz1oT91CsQ&expires=1696002734