Qumësht dhe djathë për largimin e dhimbjes së barkut

Të gjithë kemi preferencat tona për ushqimet e shijshme, nganjëherë e dimë që e kemi tepruar me ushqim, një pemë më tepër apo një çokolatë më shumë, shpesh mund të na shkaktojë edhe probleme me stomakun. Një metodë e njohur popullore për largimin e dhimbjeve të barkut është një kombinim në mes të djathit dhe qumështit. Si të veproni? Për ulcerën në mjekësinë popullore përdoret kjo metodë. Merrni 1 kg djathë të ri pa kripë, 1 kg qumësht të zier dhe të ftohtë. I përzieni bashkë derisa të formohet një formë kremi. Përgatesën e mbani në një enë plastike në frigorifer dhe e konsumoni çdo vakt nga një lugë gjelle para buke.

Marketing
Marketing