Real s’do ta shesë Modriq, i ofron kontratë të re

Real Madrid nuk është i interesuar ta shesë mesfushorin kroat Luka Modriq, ndaj i ka ofruar kontratë të re për ta mbajtur në Spanjë.

Marketing

Në javët e fundit kroati ka qenë i lidhur me një kalim tek gjiganti italian Inter, që është raportuar të ketë goxha interesim për ta blerë.

Madje mediat italiane kanë shkruar se Modriq ka arritur marrëveshje në parim me skuadrën nga Guiseppe Meazza dhe pret vetëm aprovimin e skuadrës spanjolle.

Por vet mesfushori nuk ka folur akoma, ndërsa Të Bardhët raportohet të mos jenë të gatshëm ta lënë të largohet këtë verë.

Marketing