Refuzon PSG-në, Coutinho mund të rikthehet tek Liverpool

Blerja e Griezmann dhe mundësia për tu rikthyer edhe një herë Neymar ka bërë që braziliani Filipe Coutinho të mendojë largimin nga Barcelona.

Marketing

Të shumta ishin zërat që Coutinho do kalonte tek PSG si pjesë e një marrëveshjeje me Neymar. Por së fundmi mediat e huaja kanë nxjerrë në dritë destinacionin më të mundshëm të brazilianit.

27 vjeçari mund të rikthehet në Premier League, pikërisht tek ekipi që ka luajtur më herët, tek Liverpool.
Sipas mediave angeleze Liverpool don paguajë 88 milion paund për brazilianin. Countinho ka shprehur dëshirë për të luajtur sërish me Liverpool dhe jo me PSG.

Siç duket destinacioni i ri i Coutinhos është Liverpool, por PSG ka treguar që është e gatshme ti ndryshojë destinacion shumë futbollistëve.

Marketing