Ronaldo flet edhe për Messin, ja çfarë thotë gjatë prezantimit te Juventusi

Cristiano Ronaldo zyrtarisht është prezantuar dhe ka folur për herë të parë si lojtar i Juventusit.

Marketing

Edhe gjatë prezantimit te skuadra e re, Ronaldo nuk ka mundur t’i shmanget pyetjes për Lionel Messin, rivalin e tij të madh në futboll.

“Unë nuk i shoh lojtarët si rivalë, gjithkush flet për rivalitetin tim me Messin, por të gjithë lojtarët luftojnë për klubet e tyre dhe kjo është ajo që unë do të bëjë këtu”, është përgjigjur Ronaldo.

“Në fund ne do të kthehemi prapa dhe të shikojmë se kush është më i miri”, tha ai.