Ronaldo nuk ndalet, portugezi fiton një tjetër çmim individual

Kristiano Ronaldo ka fituar një tjetër trofe të rëndësishëm individual. Portugezi siguroi për të dhjetën herë çmimin ‘futbollisti më i mirë i vitit’, në Portugali.

Marketing

Bashkë me të në garë për këtë çmim, ishte dhe Zhoao Feliks, i cili bëri në sezon të shkëlqyer, por jo aq sa të rrëmbente trofeun nga Ronaldo.

Ylli i Juves, i cili po zhvillon sezonin e tij të dytë në Itali, u largua nga Reali pas 9 vitesh dhe mënjëherë tiumfoi me bardhezinjtë edhe në gadishullin apenin, duke fituar 2 trofe (Kampionat, Superkupë).