Saranda Imeri Stafai deklason Sadulla Durakun dhe BDI-në në Parlament!

Në seancën e sotme të Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, nga foltorja, deputeti i Frontit Evropian, Sadulla Duraki, bëri një sërë akuzash për Qeverinë e ardhshme ende pa u formuar, për kinse afërsi me qarqe serbe, ruse e hungareze.
Ndaj kësaj replikë kishte deputetja e Koalicionit VLEN, Saranda Imeri Stafai, e cila përmes fotografive demantoi akuzat e Durakut, e ku në fotografi shifet afërsia e liderit të Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmetit me Presidentin e Sërbisë, Aleksandar Vuçiç, si dhe fotografi të Bujar Osmanit duke shtrënguar duart me Ivica Daçiç e Sergej Lavrov. Gjithashtu në foto u pa edhe ministri i oërjetshëm i BDI-së Fatmir Besimi me gjeneralin serb.

Marketing
Marketing