Shaqiri blenë veturën më luksoze në botë

Xherdan Shaqiri është tashmë në mesin e yjeve. Madje edhe në parking, ai tashmë është në klas botëror.

Marketing

Në ndeshjen e parë të çerekfinales në mes Porto dhe Liverpool-it ai është përsëri në stol. Në gjashtë ndeshjet e fundit Shaqiri ishte në pozicionin e njëjtë.

Kjo e dallon atë nga yje si Cristiano Ronaldo, kundër Ajax-it, ose Paul Pogba dhe Romel Lukaku, të cilët janë të vendosur nga Manchester United kundër Barcelonës, shkruan Blick.

Tutje Blick raporton se Shaqiri tashmë shkon njësoj si Cristiano, Pogba, Lukaku dhe Griezman me një makinë luksoze të tipit Rolls-Royce, ngjyrë e zezë me çmim marramendës.
Xherdan Shaqiri dhe vetuar e tij luksoze u krahasuan me ato të Cristiano Ronaldos i cili po ashtu ka një SUV Rolls-Royce Cullinan (571 PS), e që kushton pothuajse gjysmë milioni franga.

Por tutje shtohet se në garazhin e tij ka edhe Ferrari, Lamborghini, Bugatti e Porsche.
Lukaku nga ana e tij bashkë me disa vetura të llojit Mercedes, preferojnë dhe Wraith, të bardhë, e që Griezmann vazhdon të jetë një fans i Rolls-it gjithashtu.