Ballina Aktuale Sheqerinska intensifikon takimet në NATO para samitit të korrikut

Sheqerinska intensifikon takimet në NATO para samitit të korrikut

Maqedonia është partner i vërtetë i Aleancës dhe meriton të bëhet aleate. Anëtarësimi në NATO do të jenë mirënjohje për përpjekjet tona dhe do ta forcojë sigurinë në rajon. Kjo është porosia që ministrja Radmilla Sheqerinska sot dhe nesër në Bruksel do e paraqes para kolegëve të saj- ministra nga shtetet anëtare të NATO-s në vigjilje të samitit të Aleancës në korrik.

Marketing

Sot Sheqerinska është takuar me ministrin lituanez për mbrojtje Raimonds Bergmanis, ndërsa nesër do ketë takime me më shumë ministra të mbrojtjes të shteteve anëtare të NATO-s.

“Maqedonia është partner i vërtetë i Aleancës…”, ka shtuar mes tjerash Sheqerinska.

Exit mobile version