Sheqerinska ka zbuluar edhe një sulmues nga ngjarjet e 27 prillit

Edhe një sulmues nga enjtja e përgjakshme në Kuvendin e Maqedonisë, është marr në paraburgim, konfirmojnë nga Prokuroria Publike për portalin “Makfax”.

Marketing

Prokuroria dyshon edhe ke një person për dhunën ndaj deputetes dhe ministres së tanishme për mbrojtje, Radmilla Sheqerinska.

Nga Prokuroria njoftojnë se deputetja e dëmtuar e ka njohur edhe të dyshuar në stacionin policor dhe se personi është burg shtëpiak. “Me propozim të Prokurorisë Publike, gjyqtari me procedurën paraprake në kuadër të Gjykatës Themelore Shkupi 1 Shkup të dyshuari i ka caktuar burg shtëpiak”, thonë nga Prokuroria.

Nga atje thonë se kanë marrë aktivitet për sigurimin e dëshmive dhe rrumbullakësimin e lëndë, me çka do miratohet vendimi i Prokurorisë Publike. Ky është edhe një i dyshuar, për pos të dënuarit Pançe Angellov, i cili që kur pranoi fajin, nga gjykata morri dënimin me 4 vite burg për sulm ndaj deputetes Sheqerinska vitin e kaluar në Kuvend.