Shkëndija dhe Shkupi fituan nga një pikë

Janë luajtur sot katër takimet e javës së dytë të Ligës së Parë Futbollistike të Maqedonisë, në të cilat u shënua një rekord negativ i futbollist vendor, pasi në fraksionin e parë të këtyre ndeshjeve nuk pati gola, e pothuajse as nuk pati raste shënimi. Nderin e fraksioneve të skuadrave për shënimin e golave e mbrojti dje Rabotniçki ku në fitoren ndaj Sileksit shënoi dy gola.

Marketing

Sot në qendër të vëmendjes ishin ndeshja Renova – Vardari dhe Makedonija Gj.P – Shkëndija.

Nën kampionët nga Tetova u kthyen me tre pikë, pasi shënuan fitore 1:0, ndërsa kampioni kryeqendrën e braktisi me një pikë. Shkupi dhe Pobeda luajtën pa gola. Ndërsa në derbin e lindjes Akademia Pandev me 2:0 e mundi Bellasicën.

Marketing