Shkup, ia vodhën makinën derisa bën pazar

Një neglizhencë e vogël i kushtoi një makinë një qytetari të Shkupit natën e kaluar, pasi ia vodhën atë hajnat në bulevardin “Aradhet partizane”. Hajdutët shfrytëzuan vëmendjen e tij derisa bënte pazar në një treg.

Marketing

“Në stacionin policor në Qendër, personi me iniciale V.N. (34) nga Shkupi dje raportoi se rreth orës 1:00 në Bulevardin” Aradhet partizane “nga dy persona meshkuj, u konfiskua makina ” Ford Kuga “me targa të Shkupit. Autorët duke përdorur neglizhencën e shoferit që e la makinën duke punuar dhe shkoi për të blerë produkte në market, morën makinën dhe u larguan. Policia po heton rastin”.