Shkupi në minutat shtesë pranon golin e dytë nga penalltia (video)

Glasgow Rangers me rezultat 2:0 fitoi kundër Shkupit.

Marketing

Shkupi gjatë pjesës së parë ishte shumë afër epërsisë në minutë 14′ të ndeshjes, një goditje e Bllagoja Lamçevskit përfundoi vetëm në traverzën e portierit Allan McGregor.
Në minutën e 23 vendasit avancuan me rezultat 1:0 me golin e Jamie Murphy.

Në minutat shtesë, posaqërisht 92′ të ndeshjes kur edhe pranuan golin e dytë, pas një penaltie të akorduar. James Tavernier ekzekutoi këtë 11-të metërsh i cili nuk gaboi dhe shënoi për 2:0.

Ndeshja e kthimit luhet me datë 17 korrik, me fillim në ora 17:55.

https://www.facebook.com/sporti.mk/videos/410609992765191/

https://www.facebook.com/sporti.mk/videos/410661959426661/

Marketing