Ballina Aktuale Shqipëria dështon përsëri, barazon me Jordaninë

Shqipëria dështon përsëri, barazon me Jordaninë

Shqipëria nuk ka arritur të tregojë asgjë në ndeshjen kundër Jordanisë. Ata kanë barazuar në Elbasan Arena me rezultat 0-0, derisa nuk ishin në gjendje që rastet e shumta ti konvertojnë në gola.

Paraqitjet e dobëta të Kombëtares shqiptare kanë vazhduar edhe në miqësoren e saj të fundit me Jordaninë.
Djemtë e Panuccit e filluan mirë në këtë ndeshje dhe kishin disa herë mundësi për të shënuar por nuk arritën që rastet e tyre ti shndërrojnë në gol.

Rasti më i mirë ishte ai i Grezdës në fillim të ndeshjes por që ai dështoi për të shënuar nga një afërsi duke gjuajtur topin mbi traversë.

Po në Grezdën u shkaktua një ndërhyrje e palejueshme e cila përsëri nuk u referua nga gjyqtari.
Me rezultat 0-0 përfundoi pjesa e parë.
Pjesa e dytë prapë filloi me një dominim të lehtë të Shqipërisë.

Manaj nuk arriti që të shënoi nga goditja e lirë, e në ndeshje nuk pati impak as inkuadrimi i Bakajt.
Panucci bëri gjashtë zëvendësime në pjesën e dytë por prapë ata nuk e patën impaktin e duhur në këtë ndeshje.

Ndërkohë, Jordania krejt çka bëri ishin disa kundërsulme të cilat nuk arriti që ti konkretizoi në gol.

10 minutat e fundit u dominuan nga Shqipëria dhe në minutën e 84’të u godit edhe shtylla.

Megjithatë edhe pse pati 5 minuta shtesë, në fund rezultati përfundoi 0-0, madje në minutën e 4 shtesë Shqipëria ishte afër për të shënuar golin e parë.

Të dielën Shqipëria luan kundër Izraelit në Tel Aviv në kuadër të Ligës së Kombeve në Grupin 1 të Ligës C të Kombeve.