Ballina Sport S’ka fitues në ‘Camp Nou’, Barca dhe Real luajnë baras për të...

S’ka fitues në ‘Camp Nou’, Barca dhe Real luajnë baras për të ndarë kreun në La Liga

Ka përfunduar pa fitues 0-0 përballja mes Barcelonës dhe Real Madridit e zhvilluar në ‘Camp Nou’.

Barcelona dhe Real Madrid kanë ndarë pikët në ‘El Clasicon’ e mbetur të muajit dhjetor, pas një ndeshje shumë të barabartë të zhvilluar në shtëpinë e katalanëve, përcjell lajmi.net.
Rasti i parë serioz në këtë ndeshje u tregua në minutën e 10’, kur Karim Benzema provoi me kthim, por në vend ishte portieri Ter Stegen, shkruan lajmi.net.

Real Madrid iu afrua sërish golit në minutën e 17’ kur Casemiro tentoi të shënonte me kokë, dhe me kokë nga vija e portës topin largoi Gerard Pique.

Të njëjtën gjë veç te Real Madrid e bëri Sergio Ramos në minutën e 31’, kur i mohoi golin Lionel Messit.
Minuta e 41’, solli në pah edhe njëherë Lionel Messin, që bëri një asistim spektakolar për Jordi Alban, që gjuajti me të majtën, por jashtë portës.

Rasti i fundit në këtë pjesë iu tregua mesfushorit të ri të Real Madrid, Valverde, që me një goditje të fortë, nuk arriti të mposhtë Ter Stegen.

Edhe fillimi i pjesës së dytë ishte me ritëm të lartë, dhe pavarësisht tentimeve të të dy skuadrat, mbrojtjet ishin në nivelin e duhur.

Rasti i parë për t’u përmendur, është ai i minutës së 68’, kur Bale provoi me një goditje të fuqishme, por që shkoi afër shtyllës pingule të Barcelonës.
Me këtë barazim, të dy skuadrat ndajnë vendin e parë në La Liga me nga 36 pikë.