Sonte gjysmëfinalet e Europa League: Arsenal-Valencia dhe Eintracht Frankfurt-Chelsea

Sonte me fillim prej orës 21:00 do të luhen ndeshjet e para të garës së dytë më të rëndësishme në Evropë.

Marketing

Arsenal do ta ketë përballë ekipin nga Spanja Valencia, ndërsa ekipi tjetër nga Londra Chelsea do të jetë mysafir i gjermanëve të Eintracht Frankfurt.

Këta do të kërkojnë plasimin në fazën finale të Europa League.

Në çerekfinale Arsenal eliminoi Napolin, Chelsea Slavia Pragën, Valencia eliminoi ekipin tjetër spanjoll Villareal si dhe Eintracht vjen në këtë fazë pas një fitore të vështirë ndaj Benficas.