Sot mësohet finalisti i parë i Ligës së Kampionëve

Sot (e martë) është në orar për t’u zhvilluar ndeshja kthyese gjysmëfinale e Ligës së Kampionëve, ku do të mësohet edhe finalisti i parë për edicionin 2023/24.

Marketing

Paris Saint-Germain është nikoqir i Borussia Dortmundit në ndeshjen e dytë gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve.

Ndeshja mes këtyre dy klube do të zhvillohet në “Parc des Princes” dhe pritet të fillojë nga ora 21:00.
Vendasit janë të etur për të shkrirë disavantazhin prej 1-0 nga ndeshja e parë dhe të bëhet finalisti i parë i këtij edicioni.
Në anën tjetër, mysafirët nga Gjermania do të tentojnë të ruajnë epërsinë, pasi edhe një barazim do t’i rikthente në finalen e madhe pas 11 vitesh.

Marketing