Spanja mezi kualifikohet në fazën tjetër të Botërorit

Spanja ka barazuar në ndeshjen e fundit kundër Marokut më rezultat 2-2.

Marketing

Edhe pse ishte menduar që spanjollët do ta kalonin këtë skuadër lehtë Marokun, nuk ka dalur kështu.

Në pjesën e parë ishin marokenët që shënuan gol të parët në minutën 14 me Boutaib, por spanjollët reaguan shumë shpejt.
Pas kësaj ishin spanjollët që reaguan shpejt dhe gol kishte shënuar ISCO në minutën e 19.

Me këtë rezultat 1-1 përfundoi edhe pjesa e parë e kësaj ndeshje.
Në pjesën e dytë Spanja dominoi me posedim por ishin
Maroku po e shkakton një befasi kundër Spanjës.

Maroku ka shënuar golin e dytë të epërsisë kundër Spanjës në minutën e 80’të Youssef En-Nesyri.
Rezultatin e barazoi Aspas në minutën e 80’të.

Marketing