Stuhi të borës në Gjermani, shkaktohen aksidente të shumta

Stuhitë e borës në rajonin e Bavarisë të Gjermanisë kanë shkaktuar tollovi të dielën.

Marketing

Drejtuesit me goma verore kanë mbetur të bllokuar nga reshjet e borës që kanë arritur deri 10 cm, shkruan Euroneës, përcjell klankosova.tv

Të prekura nga këto tollovi kanë mbetur veçanërisht Autostrada A9 midis Bayreuth dhe Pegnitz.

Pati disa aksidente në këtë pjesë të rrugës, megjithëse shumica ishin të lehta.