Të gjithë po flasin për golin e James Rodriguez

Kolumbia ka mposhtur Shtetet e Bashkuara të Amerikës në ndeshje miqësore.

Marketing

Të udhëhequr nga James Rodriguez, Kolumbia ka arritur ta fitoi 4:2 përballjen ndaj Amerikës.

Ishte pikërisht James Rodriguez që hapi serinë e golave, duke shënuar golin më të bukur të mbrëmjes.

Në fitoren e Kolumbisë në listën e realizatorëve u regjistruan edhe Carlos Bacca, Radamel Falcaio dhe Miguel Borja.

Në anën tjetër, golat për Amerikën i shënuan Keyylon Acosta dhe Bobby Wood.

Golin më të bukur të kësaj mbrëmje mund ta shikoni në videon e mëposhtme.

Marketing