“Të mëdhenjtë” e Anglisë vazhdojnë tutje në EFL Cup

Chelsea, Arsenali dhe Liverpooli kanë kaluar në raundin tjetër të Carabao Cup.

Marketing

Arsenali ka eliminuar Brentfordin me rezultat minimal 1-0. Golin e vetëm të ndeshjes e realizoi Nelson pas vetëm tetë minutave lojë.

Me rezultat të njëjtë ka fituar edhe Chelsea që e ka mposhtur skuadrën e Brightonit për të vazhduar tutje. Për “Blutë” golin e fitores e realizoi Jackson në minutën e 51-të.

Sfidë tejet te vështirë pati Liverpooli që e eliminoi skuadrën Leicester City, madje me përmbysje të rezultatit nga 1-0 në 3-1.

Leicesteri kaloi në epërsi në minutën e tretë me golin e McArteer, por të përzgjedhurit e Jurgen Klopp përmbysën rezultatin me dy golat e realizuara nga Szobozlai, Gapko dje Jota.