Të premten takimi Stoltenberg-Zaev

Kryeministri Zoran Zaev të premten do të takohet me Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg, njoftoi Zoran Zaev.

Marketing

Pas takimit të paralajmëruar është planifikuar dhe konferencë të përbashkët për shtyp ku pritet që Maqedonia të fitojë ftesë për anëtare të plotë në Samitin e NATO-s.

Zaev tha se pret të gjitha anëtaret e NATO-s të ratifikojnë marrëveshjen për anëtarësimit e Maqedonisë.