Ballina Sport ​Telashe për Napolin para ndeshjes me Barçën në Ligën e Kampionëve

​Telashe për Napolin para ndeshjes me Barçën në Ligën e Kampionëve

Mesfushori i Napolit, Jens Cajuste, ka mbetur jashtë fushës për disa javë për shkak të një lëndimi muskulor në kofshën e djathtë, i cili mund të shkaktojë probleme për Francesco Calzonan përpara ndeshjes së kthimit të 1/16-ës së Ligës së Kampionëve kundër Barcelonës në mars.

Marketing

Napoli e konfirmoi përmes një komunikate se Cajuste i është nënshtruar testeve mjekësore dhe se ai nuk stërviti me grupin gjatë seancës së sotme stërvitore, raporton KosovaPress.

Sipas informacioneve nga Gianluca Di Marzio, lëndimi pritet ta mbajë Cajusten jashtë fushës për të paktën dy javë.

Prandaj, ai do të humbasë ndeshjet e Serie A kundër Juventusit dhe Torinos, dhe gjithashtu ka të ngjarë të mos luaj në Ligën e Kampionëve kundër Barçës më 12 mars.

Lëndimi i Cajuste do të jetë një goditje në veçanti përpara ndeshjes së Barcelonës, pasi trajneri Calzona gjithashtu nuk do të jetë në gjendje të llogarisë në mesfushorët Piotr Zielinski dhe Leander Dendoncker, të cilët u lanë jashtë listës së skuadrës së Napolit në Ligën e Kampionëve nga Walter Mazzarri në fillim të muajit shkurt.

Siç qëndron, lista e disponueshme e mesfushorëve të Napolit për Ligën e Kampionëve përbëhet nga Stanislav Lobotka, Andre-Franck Zambo Anguissa, Hamed Traore dhe Jesper Lindstrom.

Napoli do të udhëtojë drejt Katalunisë për t’u përballur me Barcelonën më 12 mars, me fillimin e ndeshjes në orën 21:00.

Exit mobile version