Tërmet me magnitudë 4.8 në detin Jon

Një tërmet me magnitudë 4.6 ballë të shkallës Rihter ka ndodhur rreth orës 22:14 në detin Jon.

Sipas të dhënave të Institutit Gjeodinamik grek, epiqendra e tërmetit ndodhet 23 kilometra në perëndim të Strofades dhe thellësia fokale e tij 13.2 kilometra.

Marketing