Tetovë, gjendet një burrë i vdekur në një banesë

Një trup i një burri të vdekur është gjetur dje në një banesë në Tetovë, pasi që komshinjtë në polic kanë lajmëruar se nga banesa është shpërndarë një erë e rëndë.

Marketing

Ashtu si informuan nga MPB-ja, dje në orën 10.20 në SPB Tetovë, 45 vjeçari S.O. nga Tetova ka lajmëruar se në një banesë në rrugën “121” ku ka jetuar 75 vjeçari B.P, ditëve të fundit është ndjerë një erë e rëndë.

Zyrtarët policor kanë dal në vendngjarje dhe në banesë kanë gjetur të vdekurin. Kontroll në vendngjarje ka kryer ekipi i SPB-së në Tetovë, Prokurori Publik dhe mjeku i mjekësisë ligjore, ku iu është gjetur një dokument udhëtimi dhe dokument shëndetësie nga pronari i banesës B.P.

Me urdhër të Prokurorit Publik, trupi i të vdekurit është dërguar për obduksion në Institutin për mjekësi ligjore në Shkup.