Thaçi e Vuçiq takohen më 11 nëntor në Paris

Më 11 nëntor, nëse gjithçka shkon sipas planit, në Paris do takohen presidenti i Kosovës Hashim Thaçi dhe ai i Serbisë, Aleksander Vuçiq.

Marketing

Thaçi besohet se do ketë takim edhe me presidentin e Francës, Emanuel Macron. Në Paris, sipas burime, do diskutohet për dialogun mes dy vendeve, si dhe idetë e reja të të dy presidenteve, korrigjimi i kufijve dhe njohja e eventuale e Serbisë ndaj Kosovës.

Marketing