Thomas Partey konvertohet në fenë Islame, zbulon emrin e tij të ri

Mesfushori i njohur nga Ghana, Thomas Partey, është konvertuar në fenë Islame.

Marketing

Anëtari i Arsenalit tha se këtë vendim e mori për shkak të dashurës së tij, shkruan Gazeta Express.

“Tani jam mysliman dhe u konvertova për shkak të dashurës sime, të cilën e dua shumë. Emri im mysliman është Jakub”, ka deklaruar Partey.

28-vjeçari thuhet se është në lidhje dashurie me modelen marokene, Sara Bella. /