​Triumf në “Giuseppe Meazza” për Interin, Dortmundi barazon me PSV

Kanë përfunduar të dy ndeshjet e sotme të Ligës së Kampionëve, ku kemi rezultate interesante.

Marketing

Interi ka triumfuar në “Giuseppe Meazza” kundër Atletico Madridit, të cilin e mposhti me rezultat minimal 1:0, raporton KosovaPress.

Golin e fitores për “Nerazzurët” e shënoi Marko Arnautovic në minutën e 79’.

Ndeshja e kthimit mes dy skuadrave do të zhvillohet në “Wanda Metropolitano” më 13 mars.

Ndërkaq, krahas këtij takimi u zhvillua edhe përballja mes PSV dhe Borussia Dortmundit, e cila përfundoi pa fitues me shifrat 1:1.

Për vendasit golashënues ishte Luuk de Jong (minuta e 56’), ndërkaq te Dortmundi golin e shënoi Donyell Malen në minutën e 24’.

Rezultatet finale:

Inter 1:0 Atletico Madrid

PSV 1:1 Borussia Dortmund