Ballina Sport United fiton bindshëm ndaj West Ham, Chelsea bie në shtëpi ndaj Wolves

United fiton bindshëm ndaj West Ham, Chelsea bie në shtëpi ndaj Wolves

Manchester United bind ndaj West Ham në takimin e javës së 23-të të Premier League, duke triumfuar me rezultatin 3-0.

Skuadra e “Djajve të Kuq” zhbllokoi takimin në minutën e 23’ me golin e realizuar nga Hojlund dhe e mbylli me rezultatin 1-0 pjesën e parë.

Ndërsa në minutën e 49’ rrugën drejt rrjetës e gjet Garnacho, i cili i dhuroi siguri ekipit të Ten Hag.

Goli i fundit i këtij takimi u realizua po nga Garnacho, që shënoi në minutën e 84’ dhe vulosi ndeshjen.

Pas javës së 23-të, United renditet në vend të gjashtë me 38 pikë, teksa West Ham në vend të shtatë me 36 pikë.

Ndërkohë Chelsea bie në shtëpi ndaj Wolves, në takimin që u mbyll me rezultatin 2-4.

Ishin vendasit ata që gjetën të parët rrugën drejt rrjetës, me Palmer që zhbllokoi sfidën në minutën e 19’.

Megjithatë Wolves barazuan shpejt, falë golit të realizuar nga Cunha në minutën e 22’.

Pjesa e parë u mbyll me një autogol të Disasi në minutën e 43’, i cili u dha miqve avantazhin.

Ndërsa në minutën e 63’ Cunha realizoi golin e tretë për ekipin e tij dhe të dytin personal.

Ai nuk u ndal me aq, pasi Wolves fituan penallti, të cilën e mori përsipër ta ekzekutojë Cunha dhe e bëri më së miri në minutën e 82’.

Sfida u vulos në minutën e 86’, kur Silva shënoi golin e dytë për Chelsea-n, por pa mundur të ndikonte në rezultat.

Pas kësaj jave, Chelsea renditet në vend të 11-të me 31 pikë, teksa Wolves e parakalon dhe ngjitet në vend të dhjetë me 32 pikë.

Bournemouth-Nottingham Forest ndanë pikët në javën e 23-të me sfidën që u mbyll me barazimin 1-1.

Të parët që gjetën rrugën drejt rrjetës ishin vendasit, me golin e realizuar nga Kluivert në minutën e 5’.

Teksa miqtë barazuan në minutën e 45’ me Hudson-Odoi, i cili njëkohësisht vulosi këtë takim.

Në minutën e 84’ vendasit mbetën me 10 lojtarë, pasi Billing u ndëshkua me karton të kuq.

Pas kësaj përballjeje, Bournemouth renditet në vend të 12-të me 27 pikë, teksa Nottingham në vend të 16-të me 21 pikë.