Ballina Aktuale Ushqimeve që duhet ti thoni “Jo” për të pasur barkun që dëshironi

Ushqimeve që duhet ti thoni “Jo” për të pasur barkun që dëshironi

Ne të gjithë duam të kemi një bark të sheshtë, por a dini se yndyrna në zonën e barkut është më e vështira për t’u hequr?

Marketing

Ndoshta ju ushtroni shumë aktivitet fizik, por a dini që duhet të punoni edhe më shumë me regjimin tuaj ushqimor?

Ka disa ushqime që ndikojnë direkt në dhjamin në zonën e barkut dhe nuk ju lejojnë të keni belin e tonifikuar dhe në formë që keni ëndërruar gjithmonë.

Mësoni t’u thoni “Jo” këtyre ushqimeve për të pasur barkun me forma që gjithmonë keni ëndërruar. Mos harroni edhe palestrën, apo sportet e tjera të ndryshme.

Hiqni dorë nga këto produkte:

Pijet alkoolike
Pijet me gaz
Çamçakëzat
Ushqimeve të fast food
Majoneza
Patatet e skuqura
Akulloret
Fasulet
Ëmbëlsirat

Exit mobile version