Veseli në takim me krerët e shtetit, diskutojnë për dialogun

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka ftuar një takim me krerët e shtetit për të diskutuar rreth dialogut mes Kosovës dhe Serbisë.
Sot krerët e institucioneve të shtetit fqinj Kosovës, presidenti Hashim Thaçi, kryeministri Ramush Haradinaj dhe anëtarët e Ekipit Negociator, Fatmir Limaj e Shpend Ahmeti, do të takohen në zyrën e kryetarit të Kuvendit, Kadri Veseli.

Marketing

Takimi i Veselit me Thaçin, Haradinajn, Limajn dhe Ahmetin do të fillojë në orën 10:00.

Në këtë takim do të flitet për diskutimet e zhvilluara në Samitin e Berlinit rreth dialogut mes Kosovës dhe Serbisë.