VIDEO/ Kjo i ndodhi Florian Markut në Londër, në një atmosferë të çmendur

Boksieri Florian Marku ka pësuar humbje nga britaniku Chris Kongo.

Marketing

Ky është vendimi i gjyqtarëve, 96:94, 98:93 e 98:92.

Dhjetë runde me emocione për tifozët, me goditje të shumta qoftë njërës palë dhe palës tjetër por britaniku ngadhënjeu për një fije të flokut ndaj trimit shqiptar.

Boksieri shqiptar në boksin profesionist tani ka 13 fitore – prej tyre tetë me “nokaut”, një barazim dhe një humbje./Bota Sot

Marketing