Vjen letra e hapur e Ronaldos për tifozët e Real Madridit: Tregon pse u largua

Cristiano Ronaldo ka lëshuar një letër të hapur për të gjithë tifozët e Real Madridit pas transferimit në Juventus

Marketing

Këto janë pikat e shkurtra që Ronaldo ka shkruar në këtë letër.

“Besojë që ka ardhur koha që unë të fillojë një fazë të re te jetës sime dhe kjo është arsyeja se pse kam kërkuar largimin nga klubi i Real Madridit. Jam ndier kështu dhe kam pyetur të gjithë, sidomos tifozët e zjarrtë, andaj ju lutem që të me kuptoni.

Me tutje ai falënderon tifozët dhe shokët e skuadrës për trajtimin “përrallore” që ja kanë bërë në Los Blancos.

“Kam reflektuar shumë dhe e di që kishte ardhur koha për ciklin tonë të rio. Po largohem por kjo fanelë, kjo stemë dhe Santiago Bernabeu vazhdon të mbetet gjithmonë në zemrën time kudo që shkojë”