Ballina Sport Watford ‘shkel’ ‘Djajtë e Kuq’

Watford ‘shkel’ ‘Djajtë e Kuq’

Manchester United ka humbur me rezultat 3-1 ndaj Watfordit.Golin e parë në takim e shënoi sulmuesi, King.
King realizoi gol në minutën e 28’të të takimit.
Skuadra vendase pati edhe një rast të mirë shënimi para se të shënonte golin e parë, por Sarr nuk arriti të shënonte 2 herë nga penalltia e përsëritur në minutat e 8 dhe 11’të të takimit.Gjuajtjet e tij i priti portieri i Manchester United, David De Gea. Sarr e përmirësoi gabimin e tij kur në minutën e 44’të të takimit shënoi golin e dytë për skuadrën e tij nga loja e hapur.

United shënoi golin e parë me fillim të pjesës së dytë.Golin e vetëm për Unitedin e shënoi, Van de Beek.Holandezi realizoi pas asistimit të Ronaldos me kokë në minutën e 50’të të takimit.Watford shënoi edhe dy gola të shpejtë në minutat shtesë të takimit, fillimisht Pedro në minutën e 92’të dhe më pas për epilogun përfundimtar 4-1, shënoi Denis në minutën e 95’të