Zaev sot takon Vuçiçin në kalimin kufitar Tabanovc

Kryeministri Zoran Zaev do të takohet sot me presidentin serb Aleksandar Vuçiq, në kalimin kufitar në Tabanovc, njoftoi shërbimin e shtypit i Qeverisë.

Marketing

Sipas njoftimit, në takim do të shpallet zbatimi i projektit të përbashkët të menaxhimit të kufijve – One Stop Shop.

Takimi vjen në një kohë kur Beogradi dhe Prishtina po aktualizojnë çështjen e kufirit.