Zbulohet artistja shqiptare që do ngjitet në skenën e ‘Sunny Hill Festival’

FILE - Fans cheer as British-Kosovar singer Dua Lipa performs on stage during her first concert held in Kosovo's capital Pristina, at the Germia Park on August 9, 2016. While Albania’s capital Tirana is bristling with preparations for holding an international music festival, its neighboring Kosovo’s counterpart Pristina is swarmed into political confrontations after losing it. The Sunny Hill Festival will be held this year Aug. 4-7 in Tirana instead of Pristina following a political controversy between Kosovo’s leftwing Self Determination Movement!-led government and opposition Democratic League of Kosovo running the capital. (AP Photo/Visar Kryeziu, File)

Festivali i shumë pëlqyer dhe i shumë pritur, “Sunny Hill Festival” do të mbahet në Prishtinë nga data 25 korrik.

Marketing

“25 – 28 korrik i përket “Sunny Hill Festival” 2024.

Dhe tashmë është zbuluar artistja e radhës për këtë vit.

Dhurata Dora është konfirmuar si artistja shqiptare e cila pritet të elektrizojë skenën e ‘Sunny Hill’.

Ajo është vetëm një nga artistët e shumtë që pritet këtë vit të perfomojnë në Prishtinë.

Mezi po presim!

Marketing