Zbulohet data kur “shqiponjat” e Zvicrës luajnë kundër Serbisë në Beograd

DOHA, QATAR - DECEMBER 02: Xherdan Shaqiri of Switzerland celebrates with Granit Xhaka after scoring the team's first goal during the FIFA World Cup Qatar 2022 Group G match between Serbia and Switzerland at Stadium 974 on December 02, 2022 in Doha, Qatar. (Photo by Justin Setterfield/Getty Images)

Kombëtarja e Zvicrës dje mësoi shortin e Ligës së Kombeve, e cila nis nga shtatori i këtij viti.

Marketing

“Helvetikët” në grupin e katërt të Ligës A do të takohen me Spanjën, Danimarkën dhe Serbinë.

UEFA ka zbuluar edhe orarin e Zvicrës për këto ndeshje, kurse takimi me Serbinë në Beograd do të zhvillohet më datën 12 tetor nga ora 20 e 45.

Marketing