Zbulohet finalja e madhe e basketbollit, Argjentina surprizon Francën

Argjentina ka mundur Francën në gjysmëfinalen e botërorit të basketbollit për meshkuj. Skuadra argjentinase triumfoi me rezultatin 80-60 ndaj Francës.

Marketing

Franca elemonoi Amerikën në mënyrë surpizë, që nuk humbiste një ndeshje prej 13 vitesh, por francezët nuk kanë mundur të prekin finalen e madhe.

Në këtë mënyrë është caktuar edhe finalisti tjetër që do të ndeshet ndaj Spanjës që fitoi ndaj Australisë gjysmëfinalen e parë.

Finalja e madhe e botërorit do të jetë Argjentinë-Spanjë dhe do të luhet ditën e diel në orën 14:00.

Marketing