Zbulohet se sa miliona i ka humbur Arsenali me eliminimin nga Liga e Kampionëve

Arsenali nuk është më pjesë e Ligës së Kampionëve pasi humbi 3-2 në total ndaj Bayern Munichut në çerekfinale.

Marketing

Tani që ëndrra e rikthimit të Topçinjve në kompeticionin elitar ka përfunduar, ja një vështrim se sa kushtoi për sa i përket çmimit.

Sipas Daily Mirror, Arsenali dhe Manchester City, të cilët gjithashtu humbën ndaj Real Madridit, kanë hequr dorë nga çmimi deri në 32.5 milionë euro secili.

Ata gjithashtu humbasin miliona të ardhura që mund të ishin krijuar nga shitja e biletave dhe marketingu nëse do të kalonin në gjysmëfinale.

Katër gjysmëfinalistët do të fitojnë 12.5 milionë euro secili; të dy që do të arrijnë në finale do të fitojnë 15.5 milionë euro shtesë.

Fituesi do t’i shtojë 4.5 milionë euro llogarisë së tyre, duke bërë një rritje të konsiderueshme financiare. /Telegrafi/