Zbulohet skandali: Shorti i Ligës së Kampionëve është i kurdisur

Pak orë para ceremonisë zyrtare për tërheqjen e shortit për fazën çerekfinale të Ligës së Kampionëve, në rrjetet sociale janë duke u publikuar shumë teori konspirative, për kurdisjen e këtij shorti.

Një tifoz, pretendon se drejtori i UEFA-s, aksidentalisht e ka postuar një fotografi në rrjetet sociale, ku shihet përballjet çerekfinale.

Marketing

Ajo fotografi, të cilës i referohen si dokument, mban logon zyrtare të UEFA-s dhe titullohet “horti i çerekfinaleve të UEFA Ligës së Kampionëve”.

hurrikane@KaneFromTheLane

UCL director posted this on social media by accident seconds before deleting.

Spurs vs United will be interesting😁

184 people are talking about this

Kaq ka mjaftuar që në rrjetet sociale tifozët të rebelohen duke pretenduar se i gjithë shorti është kurdisje.

Sipas atij dokumenti të shumëpërfolur, çiftet çerekfinaliste janë Liverpool-Ajax; Juventus-Porto; Manchester United-Tottenham dhe Barcelona-Manchester City.

Kujtojmë se sot (e premte), me fillim nga ora 12:00 në Nyon të Zvicrës do të bëhet tërheqja e shortit për fazën çerekfinale

UEFA Champions League

@ChampionsLeague

Your 2018/19 quarter-finalists 🙌

🇳🇱 @AFCAjax
🇪🇸 @FCBarcelona
🇮🇹 @juventusfc
🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 @LFC
🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 @ManCity
🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 @ManUtd
🇵🇹 @FCPorto
🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 @SpursOfficial

Who are you backing to lift the 🏆?

19K people are talking about this