Zëvendës-presidenti i Barcës tregon kohën kur do të largohet Messi

Zëvendës-presidenti i Barcelonës, Jordi Cardoner ka diskutuar për zbulimin e javës së kaluar që Lionel Messi ka një klauzolë në kontratën e tij që do ta lejonte atë të largohej nga ekipi katalanas nga vera e ardhshme, megjithëse ai pranon se argjentinasi është në një pozicion ku ai duhet të jetë në gjendje për të përcaktuar të ardhmen e tij.

Marketing

Shumë tifozë të Barcelonës filluan të shqetësohen për perspektivën e humbjes së lojtaritkryesor te tyre, por Cardoner është i bindur se të gjithë në ‘Camp Nou’ nuk shqetësohen për këtë situatë.

“Ne jemi të qetë dhe ka shumë pozitivitet, veçanërisht në dhomën e zhveshjes”, tha Cardoner, përcjell lajmi.net.

“Leo do të bëjë atë që ai mendon se është e përshtatshme, por kontrata e Leos është shumë e veçantë sepse ai është ai që është”.

“Është bërë një lëshim pët zë dhe lojtarëve të tjerë që e meritojnë atë”.

“Ai mund të vjen dhe të largohet nga klubi kur e sheh të arsyeshme”.

“Unë do të doja që ai të qëndrojë për aq kohë sa ai dëshiron të luajë për ekipin tonë”, u shpreh ai.