Zjarr përgjatë binarëve të trenit, 10 ndërtesa në flakë, të paktën 40 të plagosur

Një zjarr ka shpërthyer në Bonn të Gjermanisë, gjatë një hekurudhe në Siegburg, pranë qytetit të Bonn-it, ditën e djeshme, më 7 gusht 2018.

Marketing

Zjarri ka shkaktuar 40 të plagosur, 6 nga të cilët ndodhen në gjendje të rëndë.

Lajmi bëhet i ditur nga policia.

Janë 10 ndërtesa të shkatërruara nga flakët dhe sipas autoriteteve lokale, zjarri është shkaktuar nga shkëndijat e një treni që udhëtonte, të cilët kanë ndezur parin anash rrugës, duke qenë se ka qenë i thatë të rësisht.

Gjithsesi këto janë përfundimet paraprake të nxjerra nga hekurudhat gjermane.

Marketing