Zyrtare: Arne Slot trajneri i ri i Liverpoolit

Pas largimit të Jurgen Kloop, Liverpool ka vepruar zyrtarizuar trajnerin e ri.

Marketing

Arne Slot, ka marrë drejtimin e të ”kuqëve”.

Marrëveshja mes trajnerit dhe klubit është për tre vite.

Holandezi do të fillojë zyrtarisht punën më 1 qershor.

Trajneri gjerman u përshëndet dje me tifozët dhe me lojtarët e “The Reds”, pasi ajo ishte ndeshja e tij e fundit.